Hlavní navigace

Změna sídla a smlouva

 • (neregistrovaný) 213.210.175.---

  21. 5. 2008 13:02

  Dobrý den,
  nemáte někdo zkušenosti se změnou sídla firmy? Jedná se mi o to, že máme uzavřenou smlouvu o zprostředkování zaměstnanců a druhá firma chce tuto smlouvu předělat z toho důvodu, že jsme změnili sídlo. Musí se to takto vyřešit? Podle mého laického názoru není změna smlouvy nutná. Jak se na to díváte vy?
  Děkuji za pomoc.
  Lenka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2008 13:42

   pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

   Re: Změna sídla a smlouva
   není jasné- Vy jste agentura práce a zajišťujete zaměstnance pro druhé fy? Nebo je pro Vaši fy zajišťuje agetura práce-jiná fy?

   Změna sídla fy s hlediska obchodních vztahů neznamená, že by bylo nutno předělávat smlouvy, stačí písemné oznámení obch.partnerům, kde se uvede nové sídlo a doručovací adresa, případně někdo vyžaduje zpracování dodatku smlouvy, kde se uvedou změněné údaje. Mohlo by to ale mít význam, pokud by pro vztah Vaší a jiné fy znamenala podstatnou změnu právě změna sídla,třeba kam mají zaměstnanci nastupovat a pod. K tomu by bylo nutno znát text smlouvy.

  • 21. 5. 2008 14:20

   lenka (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: Změna sídla a smlouva
   Děkuji za odpověď. Pro nás zajišťuje zaměstnance jiná firma, zajišťuje je na stále stejnou adresu - do jedné provozovny, ovšem měnilo se sídlo naší firmy. Myslela jsem, že by se to udělalo tak, jak píšete - oznámení, že máme jiné sídlo. Ovšem agentura pořád mluví o nové smlouvě.

  • 21. 5. 2008 14:23

   pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

   Re: Změna sídla a smlouva
   V tom případě je to úplně zbytečná práce, proč to chtějí nevím, ale max. bych udělal dodatek, spíše pís. oznámení a případně kopii výpisu z OR, ať mají jistotu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).