Hlavní navigace

"OSBD" - Kdo mi poradí?

• (neregistrovaný) 213.192.2.---

23. 5. 2008 8:26

Dobrý den. Mám dotaz, který se sem moc nehodí, alejc nevím, na koho se obrátit? Jde o to, že bych nutně potřebovala vědět, jaký úřad (jaká organizace) je nadřízený(á) OSBD (Okresnímu stavebnímu bytovému družstvu) nebo alespoň na koho se mám obrátit, když mám s OSBD problémy a už nevím, jak dál.. Budu moc vděčná, odpoví-li mi někdo.. Mnohokrát děkuji..

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 5. 2008 8:29

Moderátor (neregistrovaný) 88.100.183.---

Čtěte prosím pravidla diskuze
      Když už sem dáváte dotaz mimo téma, měla byste na začátku uvést zkratku OT. Je třeba přečíst si pravidla, která vidíte pokaždé, když píšete příspěvek. Každá diskuze má svoje pravidla, která je třeba respektovat, pokud nechcete, aby váš dotaz byl smazán.

• 23. 5. 2008 8:37

Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

Re: "OSBD" - Kdo mi poradí?
      V Praze sídlí sdružení bytových družstev, ale to asi nebude to pravé. Zkuksila bych sdružení na obranu nájemníků nebo tak nějak podobně se to jmenuje.

• 23. 5. 2008 9:22

Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

Na advokáta - to teprve družstvo zbystří, že to myslíte vážně, a pak na soud. Opravdu má to družstvo v názvu "okresní" ? To sdružení na ochranu nájemníků je dobrý nápad, ale moc nevěřím že by se zanějakého nájemníka xy extra snažilli, ale třeba se pletu

• 23. 5. 2008 9:50

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

BD bylo mělo být zapsáno v OR, vlastní právní subjektivita, představenstvo, které ho řídí a jeho jménem jedná, žádný nadřízený orgán není, odpovídá samo za sebe. V případě problémů není jiná cesta než soudní, jakékoliv svazy čehokoliv nemají družstvu do jeho činnosti co mluvit, tak to alespoň vidím já. Ještě je možnost medializace problémů, ale to je jen berlička.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).