Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 193.165.176.---

    25. 5. 2008 19:07

    Pokud má hypotéku manželka, nemá příjmy, je na mateřské a její manžel není ve smlouvě -ani jako dlužník, ani jako ručitel ... - může si on uplatnit jako slevu úroky z daní? Vzhledem k tomu, že mají společ.jmění manželů a ze zákona si dluhy dělí? Děkuji moc za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 5. 2008 19:47

      Osmanka (neregistrovaný) 193.165.176.---

      Re: úroky z úvěru
      A nemyslí se tím, že je spoludlužníkem ze zákona - jako manžel?

    • 25. 5. 2008 22:00

      Olda (neregistrovaný) 77.48.51.---

      Re: úroky z úvěru
      Prostudujte § 15 4) ZDP. Z tohoto ustanovení vyplývý, že pokud není účastníkem smlouvy, nemůže uplatnit odpočet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).