Hlavní navigace

Čerpání dovolené

• (neregistrovaný) 194.228.235.---

26. 5. 2008 9:41

Dobrý den. Mám dotaz týkající se vybrání dovolené za rok 2008 a týká se to mé manželky. Manželka je zaměstnaná od 01.03.2006 u soukromníka / podotýkám Vietnamské národnosti /, kdy má platnou pracovní smlouvu. Od 01.10.2007 do 28.04.2008 byla má manželka na nemocenské / z důvodu těhotenství / Od 29.04.2008 nastoupila na mateřskou dovolenou.
    Když jsem mluvil s jejím zaměstnavatelem, tak ten mě sdělil, že má manželka v roce 2008 nepracovala, tak dovolenou nedostane. Dle mého názoru je to však naopak a na nárok vybrat si dovolenou a tím i ji proplatit její zaměstnavatel musí. Vybrat si ji dle mého názoru může ihned po skončení mateřské dovolené a po jejím vyčerpání nastupuje poté na rodičovskou dovolenou.
    Proto bych se chtěl zeptat jak postupovat v případě, že se ze zaměstnavatele nedomluví a ten ji dovolenou za rok 2008 nebude chtít přiznat. Jsou s ním totiž neustále nějaké problémy v tomhle ohledu. Na tuto odpověď jste mě již odpověděla, ale zapoměl jsem naúsat, že se jedná o malou organizaci a neschopenku a mateřskou platí okresní správa sociálního zabezpečení. Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).