Hlavní navigace

Danová reforma-vyživovaná osoba

  • (neregistrovaný) 62.245.110.---

    26. 5. 2008 11:55

    Dobrý deň.
    Chcem sa spýtať,ako to bude po danovej reforme,ked od tohto roku neplatí SZM. Niekde som čítala,že manžel dostane na vyživovanú osobu cca 36tisíc kč.Kto je vlastne vyživ.osoba?Aj žena na nemocenskej)poberala by som cca 9tisíc)na sociálných dávkach,žena,ktorá poberá PPM,RP?
    Myslím,že sa to počíta do sumy cca38tisíc,že je žena vyživovaná..keby to bolo napr.2tisíc za ten rok viac,manžel nedostane ani korunu,alebo sa to nejak kráti? Mal by na mna napr.manžel nárok na ulavu na dani za mna,ked budem cca pol roka na nemocenskej v súvisl.s rizik.tehotnestvom a pol roka na materskej dovolenke? A ako je to s ulavou na deti?Násobí sa čiastka 890kč?
    som zamestnaná,moment.na rod.dovolenke,máme 2,5r.dieta.
    ďakujem pekne za odpoved.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 5. 2008 12:28

      Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

      Re: Danová reforma-vyživovaná osoba
      Manžel by mohl dostat slevu na manželku bez příjmu 24 840,- Kč, pokud by váš příjem byl menší než 38 040,- Kč za rok. Nemocenská a PPM se do příjmu počítají. Nepočítá se rodičovský příspěvek. Přesně to najdete v § 35 ba, odst 1b).

      Sleva buď je nebo není, nijak ji nelze krátit. Buď máte víc než 38040 nebo méně.

      Daňové zvýhodnění je 890,- Kč měsíčně na každé dítě. § 35 c

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).