Hlavní navigace

Školení BOZP

  • (neregistrovaný) 212.111.15.---

    27. 5. 2008 9:52

    Dobrý den,

    prosím o radu,nastoupila jsem do firmy jako první zaměstnanec - asistentka. Jak by mělo vypadat moje školení BOZP? Je potřeba sepsat protokol a co by měl obsahovat, příp. kde najdu vzor?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2008 10:28

      Petra (neregistrovaný) 213.250.249.---

      Re: školení BOZP
      Dobrý den,každý z našich zaměstnanců,kteří do org.nastoupí projdou sítem všech těch školení,vyhlášek,směrnic atd. Mezi ně rozhodně patří i školení BOZP,který je nedílnou součástí příjmacího řízení.Každopádně si to proškolení nechte podepsat, kdyby byl nějaký malér, ať jste kriti. Jinak,to školení nám provádí odborník přes BOZP, který má oprávnění toto provozovat. Provádí nám to na fakturu. >

    • 27. 5. 2008 11:28

      Zuzka (neregistrovaný) 212.111.15.---

      Re: školení BOZP
      Takže majitel firmy to nemůže být? musí mě proškolit někdo s "papírem"na BOZP, chápu to správně?

    • 27. 5. 2008 11:37

      Petra (neregistrovaný) 213.250.249.---

      Re: školení BOZP
      majitel firmy to být může, u nás to už také převzala ředitelka, ale ona - jakož to školící osoba - taky musí mít nějaké specielní školení, které jí opravňuje toto školení u nově příchozích zaměstnanců provádět. Toto školení ji provedl ten pán s "papírem" na BOZP - za peníze a teď už to dělá jen ona, když někdo nový nastoupí. Jednou za rok to udělá pro všechny zaměsntnance organizace. Ať žije školení pro školení :) !!!!

    • 27. 5. 2008 11:54

      Zlatka (neregistrovaný) 88.146.42.---

      Re: školení BOZP
      ****************
      Pozor na přeškolování ředitelů a jednatelů, nejenže musí mít oprávnění, ale musí mít z toho zkoušky, není to tak jednoduché, měli jsme audit ISO a tento pracovník již neprošel, i když v lednu absolvoval školení s papírem osvědčení - nená žádné zkoušky.
      Velké firmy budou muset mít opět buď placené bezpečnostní techniky, nebo objednávat speciality, kteří se touto problematikou zabývají - bezpečnostní prověrky musí být 1 x ročně a také musí máít zaměstnanci školení z vyhl.54 asi § 4 (což také nemáme) - elektrospotřebiče na pracovišti - to vše kontroluje inspektorát bezpečnosti práce.

    • 27. 5. 2008 15:57

      Zuzka (neregistrovaný) 212.111.15.---

      Re: školení BOZP
      Takže výše uvedené se týká jen velkých firem?
      Já jsem právě chtěla vědět jak je to u malých firem např. s 1-3 zaměstnanci?
      Myslíte, že by se mi vrátila investice - resp. zaměstnavateli, pokud bych absolvovala školení a zkoušky BOZP? Nebo při tak malém počtu zaměstnanců je lepší najímat si odborníky jednou za rok a při nástupu nových zaměstnanců?

    • 27. 5. 2008 16:25

      Zlatka (neregistrovaný) 88.146.42.---

      Re: školení BOZP
      záleží na vás

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).