Hlavní navigace

Dodatečné přiznání k DPH

  • (neregistrovaný) 88.101.106.---

    27. 5. 2008 9:52

    Dodatečné přiznání k DPH r.2007 - vznikla vlastní daňová povinnost - jak zaúčtovat v roce 2008 ? ( daňová evidence)

    připsaný úrok na Bú - je zdanitelným příjmem? (daňová evidence )

    vrácený přeplatek VZP - podnikatel - je zdanitelným příjmem? (daňová evidence)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2008 11:15

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dodatečné přiznání k DPH
      1) neznám důvod zvýšení DPH na výstupu za rok 2007, ale zřejmě nebylo vše vyfakturováno. Pak zaevidujete jako pohledávku a doplatek DPH je v DE nedaňovým výdajem.
      2) úrok je zdanitelným příjmem a zdaní se jako příjem dle § 8.
      3) vrácený přeplatek VZP, pokud byla platba za rok 2007 uplatněna jako daňový výdej, bude zdanitelným příjmem v roce, kdy k jeho vrácení dojde (2008).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).