Hlavní navigace

Změna v nemocenské od 30.6.2008?

  • (neregistrovaný) 89.203.148.---

    27. 5. 2008 10:45

    Dobrý den,
    pořád jsem si nebyla jistá, zda se za první tři dny nemoci budou dávky platit až od 30.6.2008 nebo až od 1.7.2008. Když už ale po několikáté čtu usnesení soudu myslím, že od 30.6.2008 (i když logika směřuje jinam).
    Tady je odkaz na vyjádření soudu http://www.concourt.cz/scripts/detail.php?id=586, kde se hned ve druhém odstavci píše, že dnem 30.6.2008 dochází ke zrušení některých částí zákona, což se dá vyložit různě. V závěrečném odstavci 80 je ale jednoznačně napsáno, že účinnost změn je od 30.6.2008.
    Co vy na to?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2008 12:08

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Prosím, můžete mi vysvětlit, proč už několikátý dotaz směřuje na to, jak se budou platit nemocenské dávky od června(července), když ještě žádný zákon nebyl přijatý? To, co píšete, je odkaz na návrh zrušení zákona, ale přece, aby něco mělo platnost, tak se to musí schválit a projít sbírkou zákonů - a tam žádný zákon, který by byl novelou této problematiky není.

    • 27. 5. 2008 14:23

      Jirka (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Ale když on ten Ústavní Soud má takovou pravomoc, že sněmovna nesněmovna jeho usnesení platí. To k xy5.

      Jinak ke Gábině. Nedivím se že si nejste jistá já koumám taky a vychází mě z toho že vše platí od 30.6.
      Taky by jsme na ÚS mohli dát dotaz: zaměstnanec onemocněl 30.6.208 v 8:30. V kolik hodin dne 30.6. byly v zákoně 54/1956 zrušeny v § 15 tato slova "..."

    • 27. 5. 2008 14:39

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Tak za 1. dny 3 dny se bude platit kolik%? 60? Tak to nevím, jak se s tím poperou programátoři (oni si určitě poradí), protože změna zákona během měsíce -to tu snad ještě nebylo. Vždy nový zákon (alespoň co se týkal mezd) platil vždy od 1.dne v měsíci. Jinak děkuji za upozornění - já čekala, že bude zákon zveřejněn ve Sbírce zákonů.

    • 27. 5. 2008 18:48

      Jirka (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Ale on vyšel ve Sbírce - 166/2008 Sb. - Nález Ústavního soudu ze dne 23. dubna 2008 ve věci návrhu na zrušení některých částí zákona č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů.
      Třeba zde: http://www.sbirka.cz/POSL4TYD/NOVE/08-166.htm

    • 29. 5. 2008 9:32

      Gábina (neregistrovaný) 89.203.148.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Děkuji za odkaz.
      Tak tímhle předpisem je účinnost vyřešena a je jednoznačně k 30.6.2008. Už zbývá jen doladit, jak to bude s nemocí, která začne třeba 29.6.

    • 30. 5. 2008 20:47

      Jirka (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Změna v nemocenské od 30.6.2008?
      Vlastně jak s nemocí již od 28.6.
      Podle mě jasná zpráva, žádné přechodné opatření není, 28.6 - 0, 29.6. - 0, 30.6. - 60%. V tisku sice psali od 28.6. 60%, ale nepřipadá mě, že jsou novináři dostatečně kompetentní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).