Hlavní navigace

Smrt zaměstnance

  • (neregistrovaný) 82.113.59.---

    28. 5. 2008 15:55

    Zemřel nám zaměstnanec na DPP - komu poslat mzdu? Jsme povinni čekat nějaké rozhodnutí o dědickém řízení?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2008 7:33

      Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

      Re: smrt zaměstnance
      Nemám to nikde vyčteno, ale selským rozumem bych čekala na dědické rozhodnutí, nebo se alespoň poradit s notářem, který bude dědictví řešit.Jestli jste v kontaktu s pozůstalými,neměl by to být problém. Peníze bych nevyplatila nikomu jinému, protože to ZP výslovně zakazuje. Uvažuji tak, že na odměnu vzniklo zaměstnanci právo a toto právo jeho smrtí přešlo na dědice. A kdo to bude, to nemůžete nyní vědět. Asi to nebude žádná horentní suma, ale někdy jsou dědicové schopni udělat zle pro pár korun, tak abysto to pak neplatila ze svého

    • 29. 5. 2008 10:48

      aja (neregistrovaný) 90.177.125.---

      Re: smrt zaměstnance
      Pokud mu byla výplata poukazována na účet a je jeho majitelem, pak bych to poslala, je také předmětem dědictví.

    • 29. 5. 2008 13:55

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: smrt zaměstnance
      Řeší § 328 ZP, pročtěte a podle toho se zařiďte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).