Hlavní navigace

Zápis změny údajů v obch. rejstř.

• (neregistrovaný) 217.197.149.---

29. 5. 2008 7:58

Dobrý den, prosím o radu, co je vše třeba k zápisu změny zapsaných údajů do OR. Jsme s.r.o. společnost, pan jednatel má několik živnostenských listů, ale v OR je zapsán pouze 1. Chtěli bychom to napravit, pouze nevím, jaké přílohy jsou k tomu nutné. Formulář mám již předvyplněný, ověřené kopie ŽL také, ale dále? Valná hromada zde není. Předem mockrát děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2008 8:32

SD (neregistrovaný) 88.102.209.---

Re: Zápis změny údajů v obch. rejstř.
      Návrh na zápis opatřený kolkem v hodnotě 1000,- Kč v kterém budou označeny změny, které hodláte v OR udělat, ověřené kopie ŽL, které chcete nechat zapsat a tyto předměty podnikání musí být uvedny ve vaší společenské smlouvě či zakladatelské listině.

• 29. 5. 2008 9:45

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

jestliže je jen jeden společník, musí mít hlavně rozhodnutí společníka notářským zápisem o změně předmětu podnikání v zakladatelské listině, toto pak dvakrát přiložit k návrhu na změnu zápisu v OR.

• 29. 5. 2008 10:03

SD (neregistrovaný) 88.102.209.---

Předpokládám, že živnostenský úřad nevystaví živnostenské listy, které nejsou uvedeny jako předmět podnikání v zakl.list. či ve spol.sml. - nebo alespoň ten náš si to hlídá a vytsaví až po předložení doplněního předmětu podnikání v ZL či spol. sml.

• 29. 5. 2008 10:06

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

to rozhodně, ale v dotazu je psáno, že ŽL již jednatel má, čili jsou rozhodně uvedeny v ZL, takže jen je dostat do OR.

• 29. 5. 2008 10:56

Andrea (neregistrovaný) 217.197.149.---

Strašně moc děkuji za odpovědi, hodně mi pomohly a už je mi to jasné. Hodně jsem i vyhledala v minulých diskuzích. ŽL nám právě vystavili, aniž by se měnila společenská smlouva, teď to musíme vše napravovat...Ještě jednou díky a přeji krásný den! :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).