Re: Ukončení činnosti - kdy co podat?
Žádný ŽÚ za Vás nic neudělá!!!!!. Jakmile oznámíte ukončení živnosti na ŽÚ, dostanete papír se kterým si sama vše oběhnete a ostatní postup dále je jak uvádíte. V každém případě si dodaňte pohledávky byť i nezaplacené - zvyšte si základ daně, to samé i se závazky a případné i zásoby ať se k tomu již nikdy nemusíte vracet. Zd.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
31. 5. 2008 17:50
Dobrý den,
FO, vedu DE, nejsem plátce DPH. V současné době chci ukončit činnost. Pokud to dobře chápu, nahlásím na ŽÚ, ten to nahlásí FÚ, zdrav. a soc. K jakému datu budu mít ukončenou činnost, k tomu co jim nahlásím nebo k nějakému co mi sdělí? Základ daně upravím podle § 23. Přiznání budu ale podávat až za celý rok 2008, tzn. v březnu 2009? To znamená, pokud mi pohledávky do konce roku zaplatí už nebudou položkou zvyšující ZD? Nebo je to jedno a budou tou položkou každopádně? A co přehledy? Taky až v dubnu?
Děkuji za rady