Hlavní navigace

Ukončení činnosti - kdy co podat?

  • (neregistrovaný) 89.31.40.---

    31. 5. 2008 17:50

    Dobrý den,

    FO, vedu DE, nejsem plátce DPH. V současné době chci ukončit činnost. Pokud to dobře chápu, nahlásím na ŽÚ, ten to nahlásí FÚ, zdrav. a soc. K jakému datu budu mít ukončenou činnost, k tomu co jim nahlásím nebo k nějakému co mi sdělí? Základ daně upravím podle § 23. Přiznání budu ale podávat až za celý rok 2008, tzn. v březnu 2009? To znamená, pokud mi pohledávky do konce roku zaplatí už nebudou položkou zvyšující ZD? Nebo je to jedno a budou tou položkou každopádně? A co přehledy? Taky až v dubnu?


    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2008 11:22

      Zdenka (neregistrovaný) 80.188.98.---

      Re: Ukončení činnosti - kdy co podat?
      Žádný ŽÚ za Vás nic neudělá!!!!!. Jakmile oznámíte ukončení živnosti na ŽÚ, dostanete papír se kterým si sama vše oběhnete a ostatní postup dále je jak uvádíte. V každém případě si dodaňte pohledávky byť i nezaplacené - zvyšte si základ daně, to samé i se závazky a případné i zásoby ať se k tomu již nikdy nemusíte vracet. Zd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).