Hlavní navigace

Zápis z valné hromady s.r.o.

  • (neregistrovaný) 85.70.5.---

    2. 6. 2008 12:49

    Musí mít zápis z valné hromady s.r.o., pokud je jediný jednatel a společník zároveň v jedné osobě??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2008 13:54

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Zápis z valné hromady s.r.o.
      NEMŮŽE HO MÍT, neboť: obchodní zákoník

      § 132
      (1) Má-li společnost jediného společníka, nekoná se valná hromada a působnost valné hromady vykonává tento společník. Rozhodnutí společníka při výkonu působnosti valné hromady musí mít písemnou formu a musí být podepsáno společníkem. Rozhodnutí společníka musí mít formu notářského zápisu v těch případech, kdy se o rozhodnutí valné hromady pořizuje notářský zápis. Ustanovení § 127 odst. 5 se nepoužije.
      (2) Jediný společník je oprávněn vyžadovat, aby se rozhodování podle odstavce 1 účastnil i jednatel a dozorčí rada, pokud byla zřízena. Písemné rozhodnutí jediného společníka musí být doručeno jednateli a dozorčí radě, pokud byla zřízena.
      (3) Smlouvy uzavřené mezi společností a jediným společníkem této společnosti, pokud tento společník jedná rovněž jménem společnosti, musejí mít formu notářského zápisu nebo písemnou formu a listina musí být podepsána před orgánem pověřeným legalizací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).