Hlavní navigace

Sleva na dani-doložení RL dítěte

• (neregistrovaný) 193.179.196.---

3. 6. 2008 9:26

Máte nějaké zkušenosti s ofocováním RL dětí za účelem
    uplatnění slevy na dani? Nebo stačí jen rodné listy předložit účetní k ověření? Některé finanční úřady totiž chtějí mít kopii RL založenou u Prohlášení a zaměstnankyně mi ho odmítla ofotit, prý na to není žádný právní podklad.Díky Majda

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2008 9:53

V (neregistrovaný) 89.24.83.---

Re: sleva na dani-doložení RL dítěte
      S takovým přístupem jsem se ještě nesetkala, ale dle mého názoru, pokud vám RL dítěte nedoloží, nemůžete tedy ověřit zda vůbec dítě "je", nemá potom nárok na měsíční slevu a ať si poté uplatní sama v ročním zúčtování....

• 3. 6. 2008 10:48

Majda (neregistrovaný) 193.179.196.---

Ona ho chce doložit jen k nahlédnutí a ověření, ale nechce mi pořídit fotokopii.Majda

• 3. 6. 2008 14:09

v (neregistrovaný) 89.24.84.---

Potom bych asi sepsala protokol o ověření údajů z RL s tím, že ona vám podepíše, že pokud bude kontrolní orgán požadovat doložení RL zavazuje se mu jej předložit, nebo si to prostě ofoťte bez jejího vědomí :-)

• 3. 6. 2008 16:29

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Žádný zákon nepředepisuje, že by si měl zaměstnavatel pořizovat kopie rodných listů. Opravdu stačí, předloží-li vám jej k nahlédnutí a ověření. A sepisovat s ní nemusíte nic. Pokud by se při eventuální kontrole finančnímu orgánu něco nezdálo, má možnost si to přešetřit - ale přímo u poplatníka! Vás za to popotahovat nemůže. Vždycky se u takovýchto dotazů musím pousmát. Už pamatuju opravdu hodně - dokonce i doby, kdy kopírky nebyly, a pak dobu, kdy už byly, ale přísně střežené pod deseti zámky a bdělými zraky "zvláštního oddělení". I tenkrát se předkládaly rodné listy - a šlo to i bez kopií. A jde to i dnes, prostě si poznamenejte, že rodný list městského úřadu v Horní Dolní byl předložen a buďte v klidu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).