Hlavní navigace

Prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 85.70.234.---

    4. 6. 2008 10:34

    měl jsem v OM nemovitost, kterou jsem vyřadil a po 5 letech jí chci prodat. V době vyřazení nebyla zcela odepsáno. Mohu nyní uplatnit oproti prodejní ceně zůstatkovou cenu, která mi zbyla z doby vyřazení z OM? Děkuji Petr

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2008 11:22

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: prodej nemovitosti
      Pokud ji prodáváte po 5 letech od vyřazení z OM, je to příjem od daně osvobozený, pokud to není 5 let, tak můžete ZC uplatnit jako výdaj proti příjmu z prodeje- viz.§10/5 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).