Hlavní navigace

Půjčka od jednatele s.r.o.

  • (neregistrovaný) 85.70.64.---

    5. 6. 2008 11:44

    s.r.o. si půjčí peníze od svého jednatele, který není společníkem. Může být tato půjčka bezúročná? Podle kterého zákona se to řídí? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2008 7:31

      jana (neregistrovaný) 82.114.208.---

      Re: Půjčka od jednatele s.r.o.
      Rozhodně je to transakce mezi propojenými osobami § 23 odst 7 písm 3 ale pak jednatel by měl úrok dodanit jako příjem v hodnotě obvyklého úroku na bankovním trhu. Platí zase § 23 zákona o dani z příjmu odst. 7

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).