Hlavní navigace

První zaměstnanec

• (neregistrovaný) 84.21.112.---

6. 6. 2008 12:16

dobrý den, prosím poradte mi, firma uzavřela smlouvu s prvním zaměstnancem, co vše od něj potřebuji vědět?
    1) jakou má zdravotní pojišťovnu
    2)zda bude uplatnovat děti - potřebuji nějaký doklad?
    3)pokud bude uplatnovat, potvrzení , že manželka neuplatnuje.
    a co dál??
    děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2008 12:48

katka (neregistrovaný) 88.102.6.---

Re: první zaměstnanec
      Ono toho asi bude víc.
      Předpokládám, že základní údaje (např. z občanky) máte. Zjistíte zdravotní pojišťovnu. Může podepsat Prohlášení poplatníka, pokud nemá někde jinde, a uplatňovat slevy na daních, které Vám musí prokázat - najdete v zákoně o daních z příjmů - je toho víc a chce to pročíst.
      Pokud je to první zaměstnanec, firma se musí přihlásit na sociální, zdravotní a na FÚ k placení daní. Zaměstnance pak přihlásíte na sociálku a ZP. Veškeré formuláře najdete na internetu, stáhněte si je a uvidíte, jaké údaje budete od zaměstnance ještě potřebovat.
      Vypsala jsem Vám to tady tak stručně, kdyžtak se ještě ptejte. Na nic důležité jsem snad nezapomněla (když on už je ten pátek :-)), on mě kdyžtak někdo určitě opraví.

• 6. 6. 2008 12:52

linda (neregistrovaný) 194.145.182.---

a ještě se jako firma musíte přihlásit např. u Kooperativy (odpovědnost za zaměstnance)....

• 6. 6. 2008 12:57

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

může u Vás podepsat daň.prohl.,za předpokladu, že ho nemá nikde jinde současně podepsané
      děti doloží rodným listem, kde je uveden jako otec, pokud by dítě vyženil, tak tam je těch papírů potřeba více, potvrz. od zam-tele manželky, že ona neuplatňuje, pokud je dítěti více než 18 let, doložit potvrz. o studiu
      musí Vám přinést zápočtový list, musí doložit pobírání nem.dávek - kvůli podpůrčí době, musí Vám nahlásit, zda má nějaké exekuce (jaké, komu)
      hlavně se jako první musíte všude zaregistrovat jako firma

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).