Hlavní navigace

Oprava počítače - nákladově?

• (neregistrovaný) 84.21.112.---

9. 6. 2008 8:06

mohu si dát do nákladů opravu počítače, který jsem si koupila dříve než jsem začala podnikat, takže ho nemám v majetku firmy, ale používám ho k podnikání? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2008 9:10

xy. (neregistrovaný) 89.239.10.---

Re: oprava počítače - nákladově?
      A proč si ho do firmy nedáte?Určitě jeho cena nebude vyšší než 40000,-Kč,takže ho odepíšete hned,a náklady na jeho opravu...
      budete mít taky daňové./Pokud jste FO pak byste maximálně o něco krátila,pokud používáte i pro soukr.účely/.

• 9. 6. 2008 9:20

saša (neregistrovaný) 84.21.112.---

nemám s tím zkušennosti, jak by to vypadalo v reálu? doklad, který mám rok před podnikání dám najednou do účetnictví firmy? děkuji

• 9. 6. 2008 12:47

Pokud Vám někdo ten PC teď opravoval-tak ví nejlíp,jaká hodnota toho počítače je.Nechala bych si od něj napsat,samozřejmě pokud je to "oficiální opravář",že ten můj konktrétní počítač má k tomu a tomu datu hodnotu tolik a tolik,a zařadila bych do drobného majetku za tuhle odhadní cenu.Pokud používáte např.i internet a dáváte do nákladů,určitě nějaký počítač byste mít měla.Jen bych potom asi na konci roku všechny náklady,tudíž i na opravy trochu pokrátila./Vlk se nažere,a koza zůstane celá/.

• 9. 6. 2008 12:59

saša (neregistrovaný) 84.21.112.---

děkuji za odpověď - zařazení dm - 501/a na dal, bude co, když jsem ho z firemních peněz neplatila, nezlobte se, že se tak ptám, ale nemám s tím žádnou zkušennost, díky

• 10. 6. 2008 8:59

501/413 Ale když tak o tom přemýšlím,možná by bylo lepší PC koupit od někoho známého.Odhad by měl prodávající,Vy kupní smlouvu,a je to./Nevím,jestli jste PO,v tom případě bych ani nekrátila náklady./

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).