Lístky na NHL -daňový náklad?

  • (neregistrovaný)

    10. 6. 2008 8:51

    jsou vstupenky na různé sportovní akc e ( v tomto případě NHL) věnované obchodním partnerům nákladem na reprezentaci, nebo můžou být daňovým nákladem?

    pokud tyto vstupenky rozdám zaměstnancům a budou pro firmu reprezentací (nedaňově), musím jim o plnění zvýšit mzdu a zdanit, nebo se to týká pouze situace, kdy budu tento náklad pro firmu považovat za daňový?

    Děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2008 10:29

      Marťa (neregistrovaný)

      Re: lístky na NHL -daňový náklad?
      Vstupenky na NHL věnované obchodním partnerům jsou nákladem na reprezentaci.
      Pokud vstupenky rozdáte zaměstnancům a budou pro firmu taktéž nedaňovým nákladem , nemusíte o toto plnění zvýšit mzdu a zdanit.

      "§ 24.odst 2 písm. j ) bod 5 ZDP
      Pokud zaměstnavatel poskytne zaměstnanci plnění, které ZAHRNE do svých daňových nákladů, jde o příjem, který, není-li stanoveno
      jinak, JE předmětem daně z příjmu ze závislé lčinnosti zaměstnance a JE také součástí vyměřovacího základu pro SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).