Re: Pracovní úraz
No právě, mluvila jsem s ní po telefonu, řekla, že tato nemoc souvisí s pracovním úrazem. Myslela jsem, že by to na neschopence měla nějak vyznačit nebo možná zatrhnout políčko úraz při výkony zaměstnání. Tak co myslíte, že mám dělat?Poprosit ji, aby mi to napsala písemně nebo na to nebrat ohled, když to nikde písemně není a zrušení pp nechat?
Re: Pracovní úraz
zaměstnanec by si měl od lékařky vyžádat, že tato nemoc souvisí s prac. úrazem ze dne.... (on má záznam o PÚ, tak ví, kdy se mu ten PÚ stal) od lékařky toto potvrzení stačí na Výměnném listu (Vy pak podle toho budete odškodňovat PÚ - jen pozor, kdybyste ten původní krátili nějakým %, tak tím samým % budete krátit i nyní)
také já nechápu, proč byste nemohli ve zkuš. době zrušit PP - proto můj podiv již v předchozí odpovědi
Re: Pracovní úraz
Aha, no tak to nevím, kde jsem to vzala, že se nesmí zrušit pp, když je pracovní neschopnost. To je moje chyba, myslela jsem, že to tak je, ale neověřila jsem si to. Takže se vlastně nic neděje. Jen si nechám vystavit písemně, že jde stále o nemoc v důsledku pracovního úrazu.Děkuji moc všem za odpovědi.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
10. 6. 2008 10:06
Dobrý den, zaměstnankyně měla pracovní úraz, po skončení nemocenské odpracovala pár dní a nastoupila další nemocenskou. Jednalo se o nemocenskou v důsledku přetrvávání problémů z pracovního úrazu. Jenže podle neschopenky jsem to nemohla poznat, proto jsem jí dala zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Takže odhláška na zp a sp. Nyní jsem zjistila, protože jsem mluvila s její doktorkou, že je to právě nemoc navazující na pracovní úraz. Takže zrušení pracovního poměru ve zkušební době jsem neměla vůbec dávat, že?co mám teď dělat?