Re: Řádné ukončení VŠ - jak s ZP, SP, ÚP
Studenti VŠ jsou považováni za studenty ještě jeden měsíc po státní zkoušce, pokud nebudou celý měsíc pracovat, nebo nebudou vedeni na úřadu práce. Pokud nastoupí do zaměstnání třeba již 3.7.2008, stále je považována za tento měsíc červenec za nezaopatřenou, tudíž jako student VŠ.
Re: Řádné ukončení VŠ - jak s ZP, SP, ÚP
pokud nesežene práci a bude vedena na ÚP, tak za ni bude plátcem ZP stát, ale aby dostávala podporu v nezaměstnanosti, to by musela doložit výdělek během studia (musí splnit podminky pro nárok na podporu)
ale jako VŠ určitě mít problémy se sehnáním práce mít nebude
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
16. 6. 2008 8:42
Dcera bude dělat 23.6.2008 státní zkoušku na VŠ. Prosím, jak dlouho poté je ještě považována za studenta, jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním, případně s úřadem práce, než-li sežene zaměstnání ? Děkuji všem za odpovědi.