Re: Vedení DE nebo paušál
Pokud začíná tak bude jistě mít větší výdaje než by byl paušál.
Paušál pro ni bude asi jednodušší, až se na ni bude vstahovat min.základ daně. Určitě pro ni zatím nemá význam navyšovat cenu o DPH, snad pro odečet vyšších vstupních nákladů, ale myslím že pro ni bude výhodnější neplátce
Re: Vedení DE nebo paušál
Děkuji. Takže nejdříve DE a je to tak, že za první rok podnikání se neplatí daň z příjmů, SP a ZP bude tedy z minimálního základu? Toto žřejmě najdu v zákoně. Ještě, když je zrušena min. daň, vypočte se ze skutečného základu a ta se odvede, i když by byla nižší než byla minimální?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
19. 6. 2008 14:00
Zná mi požádala, abych jí vedla účto(řejmě na dohodu). Začíná podnikat jako FO v oboru modeling nehtů. Udělala si kurz a má garanta. Já ale dělám účetní v a.s., takže toto je pro mě nové. Jak se rozhodnout mezi paušálem a DE, dále plátce nebo nepl.DPH? Odpisy se uplatňují do výdajů podle odp.skupin a SP+ZP nemohu již odečíst od ZD? Co je ještě potřeba?