Re: Faktura s 5% DPH
Pokud mělo být fakturováno po skončení prací a toto nastalo v r. 2008, pak veškeré práce bude fakturovat s 9 % DPH, pokud jsou splněny podmínky pro sníženou sazbu daně.
Pokud byla smlouva samostatně na montáž oken a samostatná na další stavební práce s tím, že DD bude vystaven po jejich dokončení, nebo byla v jedné smlouvě dohodnuta fakturace jednotlivého dílčího plnění po jejich dokončení, pak bylo nuno postupovat dle smlouvy. V takovém případě by ale byl povinen vystavit DD do 15 dnů od uskutečnění zd. plnění (tedy nejpozději do 15.1.2008).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
19. 6. 2008 14:07
Dodavatel mi nyní vystavil jednu fakturu se 2 sazby DPH. Za práce provedené (montáž oken v byt.domě) v r.2007 s 5%DPH a za práce provedené letos s 9% DPH. Je to tak správně, nevím jestli doklad můžu zaúčtovat.
Děkuji.