Hlavní navigace

Prodej části byt.domu a DzPFO

• (neregistrovaný) 80.188.231.---

23. 6. 2008 16:59

Dobrý den,

FO prodává část bytového domu (půdu), 1/2 domu vlastní FO již od roku 1992 (restituce),zbývající polovinu se mu podařilo odkoupit v průběhu let 2003,2005 a 2008.Nyní prodává půdní prostory . Předpokládám, že bude muset dodanit částečně příjem za prodej, protože neuběhlo ještě 5 let od nabytí.
    Nevím ale, jak vyčíslit náklady na zakoupení nemovitosti pro daň z příjmů. Dokupoval celý barák, nyní prodává jen půdní prostor, jehož část vlastní již déle než 5 let - mám v tom hokej,....

a) příjem za půdní prostor 2 mil., pro DzPFO z toho 1 mil. osvobozen §4,odst.1 b ( z titulu, že 1/2 baráku vlastníl od r.92)

b) výdaj - součet kupních cen za dokoupení 1/2 baráku cca 1 mil. Můžu rozpočítat podle spoluvlastnických podílů (prodejem nově vzniklých)?

omlouvám se za zmatečný dotaz, ale momentálně v tom plavu, nehoří, ale kdyby náhodou někdo věděl, dík moc...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2008 10:30

právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

Re: prodej části byt.domu a DzPFO
      Upozorňuji, že prodat-koupit lze to, co samostatně existuje; půdní prostor je ze zákona společná část domu a nelze ji samostatně prodat. Pokud by někdo chtěl "na půdě" cizího domu postavit byt, tak by měl s majitelem domu (všemi vlastníky všech jednotek v domě) uzavřít Smlouvu o výstavbě.

• 25. 6. 2008 11:15

Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

xxxxxxxx
      ano, smlouva o výstavbě existuje, jsou vymezeny jednotky včetně výstavbou vzniklých.

• 26. 6. 2008 9:37

právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

Pak je to v pořádku a půdu stejně prodat nikomu nelze.

• 14. 8. 2019 10:33

ZdenkaPa (neregistrovaný) 193.164.219.---

Zajímalo by mě, jak to dopadlo a jestli není případně ještě nějaká část té bytovky na prodej? Právě se přesně po něčem takovém sháním, tak snad se mi podaří sehnat. Ideálně právě nějaké ty půdní prostory. Našla jsem nějaké nabídky tady https://www.eurobydleni.cz/ostatni/prodej/ ale samostatné půdní prostory se shání špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).