Re: minimální základ daně
Přeruší podnikání např. od 1.6.2008 do 3 let věku dítěte. Oznámí přerušení FÚ, ZP a OSSZ. Za rok 2008 (do 31.3.2009) podá DPFO, kde uvede příjmy a výdaje za 01-05/2008 a pokud mu vznikne přeplatek na dani, požádá o vrácení. Minimální základ daně je již od 1.1.2008 zrušen. Pokud by nepřekročil limit příjmů dle ZDP § 35ba) (zdůrazňuji "PŘÍJMY" a nikoliv zisk), pak si můžete i na manžela vy ve svém DPFO za rok 2008 uplatnit slevu na dani dle § 35ba.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
26. 6. 2008 13:28
Moc prosím o radu, muž byl doma s dítětem, ale oficiálně na RP nebyl, je OSVČ a zatím vždy byl ve ztrátě. Teď jsme uvažovali, že by šel na RP on (já pracuji doma jako OSVČ), ale on by nepobíral do 3-let věku dítěte 7600, ale jen 3800,-Kč (prý protože neměl nárok na PPM), ale neplatil by zálohy na OSSZ a VZP, chtěla jsem se zeptat jak to bude příští rok s daní, když podnikal, ale nemá žádný výdělek, ale platil do 31.5.2008 zálohy. Snad jsem se vyjádřila jasně a chápete mě o co mi jde. Moc děkuji