Hlavní navigace

Nemoc z povolání

• (neregistrovaný) 90.176.219.---

27. 6. 2008 7:29

V roce 2007od července zaměstnanec nastoupil na operaci a tím i na nemocenskou. /operace ruky-zápěstí/. Po stížnosti u lékaře, že je to z vykonavané práce, dal lékaři podnět k tomu, aby nám
    přišli změřit její prac. zatížení. Výsledek po dvou měsících je nemoc z povolání. /došlo až nyní/. Pracovník, ale již dva měsíce pracuje.
    Mám otázku , co mám vlastně zaměstnanci platit.
    Nemoc zjištěná zpětně od 9.7.07, nemoc od 18.7. do 31.3.08.
    V této době, měl ještě pokračování nemoci na jinou nemoc.
    Mám žádat lékaře, o potvrzení zda nemoc souviselá s nemocí z povolání a sama doplatek do průměru vypočíst, nebo mám čekat až se zaměstnanec sám přihlasí. Je to poprvé co toto řeším.
    V rohodnutí je možnost odvolání , tak nevím zda se máme odvolat, protože zaměstnanců tak pracujících je většina.
    Díky za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2008 8:50

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: nemoc z povolání
      o tom ale nemůže rozhodovat závodní lékař - pokud je to nemoc z povolání, o tom rozhoduje (myslím, že tak nějak se nazývá) klinika nemocí z povolání - takže až teprve na základě jejich rozhodnutí je to nemoc z povolání
      potom to řešte s pojiťovnou, kde platíte zákonné pojištění (Kooperativou?)

• 27. 6. 2008 10:36

míša (neregistrovaný) 90.176.219.---

Klinika nám toto právě měřila a dala rozhodnutí.

• 27. 6. 2008 12:56

lenka (neregistrovaný) 213.210.175.---

Míšo, moc tomu nerozumím, jak byl vlastně nemocný. Ale měli jsme případ, kdy klinika oprávněná uznávat nemoci z povolání tuto nemoc uznala od určitého data. Zaměstnanec byl však v pracovní neschopnosti od data dřívějšího. Ošetřující lékař vystavil potvrzení, že celá prac.neschopnost je v souvislosti z nemocí z povolání, klinika takové potvrzení vystavit nechtěla. Takže jsem poslala na kooperativu všechny podklady s tím, že prosím o posouzení, jaké období refundovat. Kooperativa už sama kontaktovala lékaře a poslali nějaký závěr.
      Zdraví Lenka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).