Hlavní navigace

Do kdy student?

  • (neregistrovaný) 80.188.204.---

    27. 6. 2008 14:52

    Dobrý den, mám dotaz:
    dcera v červnu ukončila studium na VOŠ, půjde asi od září do zaměstnání. Beru na nii daňové zvýhodnění. Do kdy je považována jako student a mohu tuto daňovou výhodu uplatnit? Co v případě, kdyby si o prázdninách přivydělala na DPP, ze které se neodvádí SaZP?
    Můžete uvést, prosím, i patřičné zákony?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2008 19:05

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Do kdy student?
      VOŠ je z tohoto hlediska považována za SŚ. Což znamená, že je studentkou ještě v červenci a srpnu, pokud po CELÝ červenec a CELÝ srpen (tzn. od prvního do posledního dne v tom měsíci) nevykonávala činnost, ze které je odváděno pojištění nebo pokud v těchto měsících nepobírala podporu v nezaměstnanosti. Když bude pracovat na DPP, ze které se pojištění neodvádí a nebude pobírat podporu, je po oba prázninové měsíce studentkou. Nebo i kdyby pracovala na DPČ nebo v pracovní poměru a vydělala si hodně, ale smlouva byla třeba od 2.7. do 30.8., už to není celý červenec ani celý srpen a v tom případě také bude po oba měsíce studentkou. Ona může uplatnit slevu na studenta a Vy zvýhodnění na vyživované dítě (tedy pokud jí není víc než 26 let). Kdy je středoškolák považován za studenta se píše v zákoně o státní sociální podpoře, myslím § 13 nebo 15, teď nevím.

    • 30. 6. 2008 7:25

      Terka (neregistrovaný) 80.188.204.---

      Re: Do kdy student?
      Paní Jiřko, děkuji za vyčerpávající odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).