Hlavní navigace

Vedení DE internetový prodej

• (neregistrovaný) 212.80.75.---

29. 6. 2008 23:14

potřebuji prosím poradit....nejdem plátce dph...od ledna mám internetový secondhand,..platby přijímám pouze na účet...jsou to spíš malé částky cca od 80 do 500 kč...mám přes 200 došlých plateb měsíčně..doklad o koupi posílám na požádání ale většinou ho nikdo nechce..vedu si evidenci v účto mini.výdaje jsou mi jasné....ale nevím zda si mám pro sebe vystavit na každou zaúčtovanou příjmovou položku fakturu a vytisknout jako doklad...problém je v tom že se stává že kupující neuvede přidělený VS, a při vkladu rovnou na účet taky někdy nebývá ani jméno a některé objednávky prostě zruší...potom mi číselná řada přijatých plateb(VS) nesedí za sebou a ani s účtem..není možné prostě napsat do příjmů všechny platby na účtu jako jeden příjem?.vedu si písemně knihu objednávek..nestačilo by toto jako doložení příjmů? prosím poraďte M.M.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 6. 2008 6:41

j (neregistrovaný) 90.176.134.---

Re: vedení DE internetový prodej
      Knihu objednávek bych pro doložení příjmů příliš nedoporučovala neboť tam budete mít i objednávky které budou případně zrušené.
      Jednou za měsíc bych vypsala příjmové platby na účtu (případně s odkazem do knihy objednávek) a to bych považovala za Vaše příjmy a napsala na celkovou částku měsíčně jeden doklad, případně tento souhrn můžete provádět po týdnu. Záleží jen na Vás.

• 30. 6. 2008 8:12

M.M. (neregistrovaný) 212.80.75.---

moc děkuji :)) ještě dotaz,koupila jsem nový monitor,zařadím ho do podnikání,nalepím číslo ale mohu si odepsat celých 100% ceny pokud mám pracoviště doma?...a pokud koupím součásti do počítače který je napsaný při koupi na manžela mohu si pak takovéto náklady odečíst nebo musím vložit pc do podnikání zřejmě asi převodovou smlouvou?ději M.M.

• 30. 6. 2008 12:42

j (neregistrovaný) 90.176.134.---

Monitor sám o sobě fungovat nemůže proto potřebujete i ten manželův PC neboť samotný monitor byste si odepsat plně nemohla (pokud tedy máte doma PC pouze jeden).
      Manžel si jej tedy zřejmě uplatnil do nákladů při koupi pokud jsou doklady na něj.

• 30. 6. 2008 13:50

M.M. (neregistrovaný) 212.80.75.---

ne.manžel není osvč...doklady jsou na něj protože jsme ho kupovaly ještě před zahájením podnikání(mého),nehcali jsem si ho složit skouromou firmou....pokud si ho tedy převedu na sebe a vložím do podnikání pak na pc mohu odepisovat náklady..protože ho potřebuji k výdělečné činosti,pracuji jen přes něj.je to tak? M:M.

• 30. 6. 2008 14:30

RZ (neregistrovaný) 88.146.10.---

Ano, můžete si ho vložit do podnikání, ale možná by bylo vhodné, nechat si ho ocenit v nějaké PCfirmě, kde vám řeknou přibližnou cenu - reprodukční cena a to si dáte do nákladů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).