Příspěvek na ŽP-snížení hrubé mzdy

  • (neregistrovaný)

    3. 7. 2008 8:19

    Naše firma se rozhodla přispívat na životní pojištění zaměstnanců částkou 300,--. Pojišťovák navrhuje snížit hrubou mzdu zaměstnance (na jeho vlastní žádost) a o vzniklý rozdíl bychom přispívali na ŽP více (s respektováním 24000,-/rok). Máme zde hodinou mzdu + odměny 19%. Poraďte prosím zda je toto možné. Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2008 8:30

      xy5 (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek na ŽP-snížení hrubé mzdy
      musíte dodržovat alespoň zaručenou mzdu, proč by žádal zam-ec o snížení mzdy? pokud byste mu snížili mzdu, tak se připravuje o peníze, neboť: bude mít menší průměr na dovolenou, nemoc a navíc, protože se z přísp. na ŽP nesráží SP (ani ZP), se mu na ELDP vykáže méně peněz (je to jen honba pojišťováků, aby měli kšeft a zisk - o lidi jim v žádném případě nejde - samozřejmě, že zam-teli to vysvětlí tak, že bude mít menší náklady, protože ze ŽP se nesráží SP, ZP, jak jsem již psala, kdežto z mezd tyto odvody zam-tel odvést musí, takže někteří zam-telé na to rádi přikývnou)

    • 3. 7. 2008 8:30

      mmm (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek na ŽP-snížení hrubé mzdy
      pojišťovák je víte co ...že to nemusím říkat....-) proč snížit....ale pokud se zaměstnavatel a zaměstnanec dohodnou...co proti tomu dělat .-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).