Re: Faktura na spolupracující osobu
Pokud je FA na spolupracující osobu, pak je to pouze její výdaj a lze ho uplatnit až v DP jako položku snižující ZD( obdobně jako do konce r. 2007 ZP a SP). Co se týká DPH, pak nelze uplatnit na vstupu, jelikož spolupracující osoba není plátce DPH (předpokládám).
Vhodnější by bylo, vystavit FA na OSVČ s textem "zpracování DaP za OSVČ a spolupracující osobu" a celkem částku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
9. 7. 2008 12:13
Dobrý den,
pokud OSVČ má spolupracující osobu manželku a mezi sebou si rozdělují základ daně, pak může spolupracující osoba zahranout do manželova účetnictví fakturu vystavenou na její jméno? Je to za zpracování daň.přiznání daň.poradcem. A co DPH?
Děkuji.