Hlavní navigace

Dohoda o PP + zálohová daň

• (neregistrovaný) 89.103.176.---

14. 7. 2008 11:07

Dobrý den,
    prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené a mám možnost si přividělat nějaký peníz pomocí s administrativou. Můj dotaz se týká toho, když uzavřu Dohodu o PP a zároveň podepíšu prohlášení u jedné firmy a tam budou za mě odváďět zálohovou daň, mohu pracovat na dohodu o PP i v jiné firmě a jak tam to bude s odvody??? Prohlášení můžu mít podepsané jen u jednoho plátce, nebo se pletu? Dohromady nepřesáhnu 150h za rok.
    Předem díky za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2008 11:32

Luk (neregistrovaný) 88.102.0.---

Re: Dohoda o PP + zálohová daň
      Při uzavření dohody o PP neodvádíte Vy ani zaměstnavatel soc. a zdrav. pojištění. U dohody o provedení práce se prohlášení nepodepisuje.
      Daň bude buď srážková, když výdělek nepřesáhne 5000 Kč hrubého, jinak je daň zálohová.

Sociální a zdravotní by zaměstnavatel odváděl při dohodě o pracovní činnosti.

• 14. 7. 2008 11:44

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

I u DPP je možné podepsat prohlášení a bude daněna zálohovou daní a uplatní se slevy. Prohlášení nemůže být podepsáno u dvou zaměstnavatelů současně, takže u druhého budete daněna tak, jak popsáno výše. Pokud v některém měsíci budete mít u druhé DPP zálohovou daň, budete si muset podat po skončení roku daňové přiznání, bude-li daň vždy srážková, můžete tam, kde budete mít podepsané prohlášení, požádat o roční zúčtování daní.

• 14. 7. 2008 11:47

martasek (neregistrovaný) 89.103.176.---

Všem moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).