Hlavní navigace

Přesčas

• (neregistrovaný) 88.146.207.---

14. 7. 2008 11:59

Moje pracovní doba je od 7,00h do 15,30 pokud jsem vyslán na opravu zařízení (oprava bazénu k zákazníkovi)odjezd v 6,00h a příjezd ve 20,00h a jedu a řídím služebním autem náleží mi hodiny přesčas??? Předem děkuji za rychlou odpověď Pospíšil

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2008 12:07

VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

Re: Přesčas
      Uvedl jste málo údajů - zda je s Vámi zaroveň sjednán druh práce - řidič, v kolik hodin jste práci u zákazníka zahájiil a v kolik ukončil. Obecně - nemůže se jednat o práci přesčas, pokud mimo pracovní směnu konáte práci, která s Vámi nebyla sjednána (doba od 6.00 do 20.00 má vliv pouze na výši stravného), tudíž žádné mzdové právo za tuto dobu nevzniká. Pokud jste konal sjednaný druh práce (oprava bazénu) mimo pracovní směnu, jedná se o práci přesčas za podmínky, že je to zároveň práce nad stanovenou týdenní pracovní dobu (ostatníí znaky práce přesčas jsou splněny - práce Vám byla nařízena a byla konána mimo pracovní směnu).

• 14. 7. 2008 14:15

Pavel Pospíšil (neregistrovaný) 88.146.207.---

Jezdím na servis jako opravář.Ale auto řídím jen jako řidič referent jde mi o to zda řízení služebního auta jako řidič referent se počítá do odpracované doby a zda mám nárok na přesčas i za řízení auta.Děkuji.

• 14. 7. 2008 14:42

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud nemáte druh práce "řidič" sjednán v prac. smlouvě, pak nejde o výkon práce, pokud se dopravujete mimo Vaši prac. dobu. Nejde tedy o žádný přesčas, za tuto dobu nenáleží ani mzda ani přesčasový příplatek.

• 14. 7. 2008 14:19

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud nemáte sjednaný druh práce i jako řidič, ale např. jen jako montér pak:
      Doba jízdy mimo Vaši pracovní dobu = žádná mzda
      Doba jízda ve Vaší pracovní době = náhrada mzdy
      Doba práce ve Vaší pracovní době = mzda za práci
      Doba práce mimo Vaši pracovní dobu = mzda za práci plus příplatek za přesčas (nebo místo příplatku vybrání náhradního volna).
      Ostatní čas (jízda mimo pracovní dobu nebo nějaké čekání mimo pracovní dobu) se netýká práce, nenáleží za to žádná mzda a nejde o přesčas. Vypíšete ale cesťák se všemi hodinami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).