Adresa na daňovém dokladu-faktuře

  • (neregistrovaný)

    14. 7. 2008 14:35

    Dobrý den, FO vede účetnictví a na svých vystavených fakturách uvádí, jak svoji adresu, tak i adresu provozovny, ale faktury, které jí chodí od dodavatelů jsou ve většině případech s adresou provozovny, kterou má řádně nahlášenou na ŽÚ. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné to takto nechat (ve většině případů odpočet DPH neuplatňujeme, protože jde o CK a tam používáme zvláštní režim). Adresu provozovny uvádí i na PPD a VPD.Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2008 14:37

      j. (neregistrovaný)

      Re: Adresa na daňovém dokladu-faktuře
      Je-li provozovna řádně hlášena na ŽÚ, je to v poho. Mám to odsouhlasené na FÚ, chtěli jen vidět papír o registraci provozovny.

    • 14. 7. 2008 14:54

      Vladimír 2 (neregistrovaný)

      Re: Adresa na daňovém dokladu-faktuře
      §28/2/c ZDPH= daňový doklad musí obsahovat:
      c) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu,
      sídlo nebo místo podnikání osoby,
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      pro kterou se uskutečňuje plnění,

    • 14. 7. 2008 16:19

      JR (neregistrovaný)

      Re: Adresa na daňovém dokladu-faktuře
      Děkuji za odpovědi.Ustanovení par.28 ZDPH znám, ale nevím, zda si správně vysvětluji místo podnikání osoby (měla jsem za to, že je to adresa, která je uvedená u FO na ŽL.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).