Re: Placeni dane
Nic nemusíte oběhávat, podle živnostenského zákona od 1,8,2006 platí, že Vám to vše má zajistit ŽÚ. (přihlásit na ZP,Soc. a FÚ).
Co se týká záloh, nemůžete se s nimi dohodnout,protože budete platit zálohy ze zákona. Pokud jen podnikáte a nemáte u toho zaměstnání, platí se jiná výše zálohy než kdybyste byl jen OSVČ. Daň budete platit až po skončení roku - po podání přiznání k dani
(spočítáte a doplatíte za rok 2008- jestrli jste měl dosud v zaměstnání zálohové daně, přičtete si příjmy a daně ze zaměstnání do Vašeho přiznání k dani). Podle výše daně za rok pak buď budete nebo nebudete platit zálohy na daň v r.2009 ( ty se platí podle výše příjmů např.pololetně nebo vůbec a až zas po dalším přiznání .
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
15. 7. 2008 12:14
Dobry den,
od 1.8. se stanu zivnostnikem. Pristi tyden musim obehnout socialni, zdravotni a financak. Jak budu platit soc. a zdrav. je mi celkem jasne (dohodnu se s nimi na nejake castce kterou jim mesicne poslu), ale jak je to s dani? Take se jim posila neco mesicne? Jak tu castku zjisti?
dekuji moc