Hlavní navigace

Slovák - registrace FÚ, ZP, SP

• (neregistrovaný) 88.103.21.---

21. 7. 2008 23:09

Dobrý den!
    Slovák, podnikající v ČR na slovenský živnostenský list, zaregistrovaný na Fú (plátce DPH), může vést daňovou evidenci či musí vést podvojné účetnicví.
    Neplatí si u nás ani zdravotní ani sociální - prý vše platí na Slovensku. Je povinen se přihlásit v ČR k SP a ZP - když veškeré příjmy má z ČR. Bydlí v ČR na ubytovně, nevím jestli má trvalý pobyt. Máte někdo s tímto zkušenost.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2012 8:57

havelkova (neregistrovaný) 85.71.40.---

Re: Slovák - registrace FÚ, ZP, SP
      Dobrý den, obracím se na Vás ohledně Vašeho dotazu - nezjistila jste k tomu něco? Jsem na tom podobně. Slovák má živnost od roku 2008, není zapsán v OR a bývalá účetní mu vedla daňovku. Je to dobře?

Děkuji

• 9. 3. 2012 9:06

LP (neregistrovaný) 88.103.25.---

Dobrý den,
      s pánem sice již nespolupracuji, ale vedla jsem mu daňovou evidenci. Zaregistrovala jsem ho zpětně na VZP a sociálce, musel doplatit veškeré zálohy a poté na Slovensko dokládal potvrzení, že si zálohy platí v ČR. Daňové přiznání podával v ČR, ale i na Slovensku.

• 9. 3. 2012 14:13

havelkovam (neregistrovaný) 85.71.40.---

Dobrý den, děkuji za bleskovou odpověď. Jsem začínající účetní, o cizincích se jednou píše to a podruhé ono. Zpravidla, že VŠICHNI cizinci musí být zapsáni v OR, a tím následně vést podvojné účetnictví. Ale můj zapsán není?!? Můžu mít ještě poslední dotaz - proč daňové přiznání i na Slovensko? O tom jsem nikde nečetla. Nebo Váš měl příjmy i ze Slovenska? Můj má příjmy, živnostenský list, i místo podnikání jen v ČR. Zálohy ze zdrávky i socky si platí zde.
      Děkuji

• 9. 3. 2012 14:54

LP (neregistrovaný) 90.181.216.---

Také nebyl zapsán v OR, podnikal zde na slovenský ŽL. Měl příjmy pouze v ČR, proto podával přiznání zde. Také jsem se k tomu zdanění nic více nedočetla, ale pak mi volala účetní ze Slovenska, kterou si tam najal, že musí podávat přiznání ještě tam, a vím, že přestože doplácel na dani v ČR, musel tehdy ještě, dle jejich zákona, doplatit i tam, ale proč to nevím, slovenské zákony neznám.
      Dodávala jsem jí nějaké podklady a potvrzení z FÚ v ČR o zaplacené dani z příjmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).