Hlavní navigace

Pravděpodobný průměr-prosím mzdové

  • (neregistrovaný)

    30. 7. 2008 11:31

    Prosím zkušené o radu.Zaměstnankyně nástup na MD 17.3.2008.Mateřská ji skončí 28.9.2008 počítám prosím správně?
    Po skončení MD chce čerpat ŘD-9+20dní.Dočetla jsem se,že použiji průměr pravděpodobný.V září bude čerpat 2 dny dovolené.Bude se počítat průměrem za předchozí čtvrtletí(1.7.-30.9.)Jelikož neodpracovala ani jeden den,chci použít průměr dle zaměstnance,který má stejný základ+prémie.Neovlivní výše průměru to,že zaměstnanec v červenci a srpnu čerpal ŘD?Nebo mám raději zaměstnankyni raději určit pravděp.výdělek dle počtu odprac.dní..jakoby pracovala?Která varianta je lepší?
    Musím určit nový průměr,když se zbylé dny dovolené budou čerpat v říjnu-pro říjen platí nový průměr (1.10.-31.12)?
    nevím,jak to spočítat..nerada bych udělala chybu...
    Děkuji všem za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2008 11:52

      Zuzana (neregistrovaný)

      Re: Pravd.prům-prosím mzdové-kontrola
      Počítala jsem si přehled průměrů a zjistila jsem,že dovolené a svátky platíme průměrem(i když máme měsíční mzdu),takže mohu použít stejný jako má zaměstnanec se stejným základem a premiemi...
      Budu muset průměr měnit při proplácení dovolenky v říjnu?asi nemohu nechat průměr,který použiji v září?

    • 30. 7. 2008 12:10

      VH (neregistrovaný)

      Re: Pravd.prům-prosím mzdové-kontrola
      Bude-li zaměstnankyně čerpat dovolenou v září (= 3. Q), rozhodným obdobím pro výpočet prům., resp. pravděpodobného výdělku bude 2. Q (duben, květen, červen). Pravděpodobný výdělek je možné stanovit několika způsoby, použití zjištěných prům. výdělků jiných zaměstnanců, kteří konají stejnou práci nebo práci stejné hodnoty, je méně napadnutelné, než určení výdělku, kolik by zaměstannec vydělal, pokud by pracoval. Můžete pracovat s průměrem ze zjištěných průměrů a výsledek prohlásit za výdělek pravděpodobný. Při čerpání dovolené ve 4. Q je rozhodným obdobím 3. Q, tudíž by se mělo jednat o výdělek nově zjištěný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).