Hlavní navigace

Odměna z FKSP - pracovní výročí

  • (neregistrovaný) 80.188.68.---

    1. 8. 2008 10:35

    Jak počítat pracovní výročí? Od počátku zaměstnání celkově nebo jen od počátku trvání pracovního poměru u konkrétního zaměstnavatele? Jak v případě přerušení pracovního poměru a opětovného nástupu třeba po 1 roce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2008 10:48

      baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Odměna z FKSP - pracovní výročí
      § 14, odst. 1, písm. b) vyhlášky č. 1142002 Sb. -
      dar lze poskytnout při prac. výr. 20 a každých dalších 5 let trvání prac. nebo služeb. poměru u zaměstnavatele. Do prac. výročí LZE započítat i dobu trvání prac. poměru u jiných zaměstnavatelů. Nelze zahrnou dobu výkonu práce konané na základě dohody o práci konané mimo prac. poměr.
      Tudíž měli byste mít v kolektivní smlouvě nebo vnitřním předpisu upraveno, zda budete počítat dobu jen u vás nebo i jiných zaměstnavatelů. Přerušení třeba evid. na ÚP nesmí být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).