Hlavní navigace

Trvalé bydliště 3-letého dítěte

• (neregistrovaný) 88.208.109.---

4. 8. 2008 9:42

Dobrý den,
    můžu nahlásit dítěti jiný trvalý pobyt, než mají jeho rodiče? (např. do bytu, který náleží dědečkovi?)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2008 10:43

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Trvalé bydliště 3-letého dítěte
      Přemýšlím, proč to takto chcete udělat? Kvůli sociálním dávkám - že by vnuka živil dědeček? Potom dejte pozor na sociální pracovnice (nebo jak se přesně ta funkce nazývá), aby Vám dítě nesebrali (příp., pokud pobíráte rodič. příspěvek, abyste o něho nepřišla, protože můžete mít problém, že se o dítě nestaráte). Také byste mohli mít problém s pobíráním PnD, uplatňováním daň.zvýhodnění: Opravdu,nechápu, co Vás k tomu vede (že by měl nárok na byt po dědečkovi, ale to by dítě muselo snad být již plnoleté). No, je vidět, že lidé spekulují nad čímkoliv, kde se dají sehnat peníze -- jsem v této oblasti velký amatér...

• 4. 8. 2008 10:56

tobolinka (neregistrovaný) 88.208.109.---

Jde mi jen o školku :-(
      U nás na vesnici máme fakt katastrofické paní učitelky a protože chci syna dát do školky ve vedlejší vesnici, musím tam platit navíc 800 Kč měsíčně nad klasické školné. To proto, že u nás ve školce místo je, kdyby u nás nebylo, platit těch 800 Kč měsíčně nemusím. A protože jde příští rok i můj druhý syn, tak to bude naráz za oba 2600 Kč měsíčně (2x 500 klasika školné + 2x 800 nad). Sociální dávky nebereme a nad jinýma věcma jsem se nezamýšlela. Ohledně přílpadného ošetřování člena rodiny či daňového zvýhodnění si myslím, že pokud žijeme ve stejné domácnosti, tak si uplatňovat můžu. Což ve skutečnosti žít budeme.

• 4. 8. 2008 12:10

MM (neregistrovaný) 88.103.196.---

Téhle problematice nerozumím, ale opravdu jde tříleté dítě někam trvale přihlásit??? Měla jsem zato, že takhle malé dítě má trvalý pobyt podle rodičů, s nimiž žije ve společné domácnosti.
      My to máme doma trochu obráceně. Dcera žije s malou dcerkou v našem domě v jedné vsi, trvalý pobyt má hlašený v jiné vsi (tam nežije) a tam bude dávat dcerku do školky, protože je ta školka lepší. Nikdo nezkoumal žádný trvalý pobyt dítěte, zajímal je trvalý pobyt matky. I když jde vlastně jen o formální věc. Dnes nikdo nemusí na adrese trvalého pobytu opravdu bydlet, tak jak to bývalo dříve a institut přechodného bydliště byl zrušen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).