Hlavní navigace

Zaměstnavatel - výplatní páska

• (neregistrovaný) 62.240.190.---

14. 8. 2008 15:56

Zaměstnavatel nám umožmol životní pojištění s tím , že 300,- Kč bude platit on a 200,- Kč budu platit já. Souhlasil jsem uzavřel pojistku a až teď jsem zjistil, že zaměstnavatel pojištění vyúčtovává někakým zvláštním způsobem.
    Na výplatní pásce je - zaměstanec pojištění 0 a zaměstnavatel 500,- Kč.Dále jsem zjistil, že za práci v sobotu jsem vždy dostával 400,- Kč a teď mám jen 200,- Kč. Už se to zřejmě opakuje, ale všiml jsem si až teď. Nechal jsem si tuto divnou věc vysvětlit. Bylo mi sděleno, že ty dvě stovky mi strhly z té soboty ( to je to zaplacení za pojistné).
    Myslím si , že mi záměrně krátí hrubou mzdu a tím i odvody daně z příjmu státu. Podle mě by měli až pod hrubou mzdou srazit 200,- Kč za pojištění až po zdanění HM.Díval jsem i na výplatní pásky před tím a bylo to úplně stejně vyúčtované. Pracuji na důchod a nechci aby mi záměrně krátili příjem a navím si můžu myslet, že si dávají do nákladů celých 500,- Kč jako bych nic neplatil. Není to ve výplatní pásce a tím pádem jak prokážu, že ty dvě stovky platí. Chtěl bych Váš názor ať se neunáhlím.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).