Hlavní navigace

Jak pracovní smlouva na 10 hodin týdně?

• (neregistrovaný) 90.177.39.---

17. 8. 2008 23:40

Prosím o radu, zda mohu vedle svého hlavního pracovního poměru (40 hodin týdně) uzavřít u jiného zaměstnavatele pracovní smlouvu jako administrativní pracovnice na 10 hodin týdně. Můj zaměstnavatel nemá námitky, jenom mě zajímá, zda se mzda bude počítat klasickým způsobem, tzn. ZP, SP, záloha na daň a zda si budu muset na konci roku podat daňové přiznání a vyúčtovat zálohy, nebo zda se moje povinnost bude brát jako splněná zaplacením záloh. Prosím ne odpovědi typu: "to vám řekne účetní", protože právě výpočet mzdy a veškerá agenda by byla mou pracovní náplní a ještě jsem takový případ neřešila. Dosud jsem všechny zaměstnance měla klasicky na HPP. Děkuji všem kdo se zapojí za zájem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2008 7:05

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Jak pracovní smlouva na 10 hodin týd
      pokud byste se vešla do 150 hod./rok (do konce t.r. byste tuto podmínku možná splnila), potom by bylo vhodné uzavřít dohodu o provedení práce - neplatí se SP, ZP, jen se daní
      nebo byste mohla uzavřít dohodu o prac. činnosti - tam byste se vešla limitem - do poloviny stanovené prac. doby, SP, ZP, daní se
      § 74-77 ZP
      protože určitě máte podepsané daň.prohl. u PP, potom zde již nesmíte podepsat - budete daněna dle výše odměny - do 5000Kč/hrubého/měs. = 15% srážková daň, konečná, nejde do RZ, nad 5000Kč/hrubého/měs. = 15% zálohová daň, musíte podat daň.př. na FÚ

• 18. 8. 2008 17:55

Vlada (neregistrovaný) 90.177.39.---

Re: Jak pracovní smlouva na 10 hodin týd
      Velice děkuji. Rozumím tomu tedy dobře, že můžu podepsat dohodu o provedení práce na 10 hodin měsíčně (do toho se v pohodě vejdu). Odměna navržená firmou je 3.000,-- Kč. Ale pokud by to byla dlouhodobá spolupráce - např. to vedení účetictví, tak už bych musela mít dohodu o pracovní činnosti? - Tam se limitem hodin taky vejdu. Můžu si účtovat cestovné jako normální zaměstnanec, i když budu pracovat "jen" na dohodu? Majitel vyžaduje cesty za obchodními partnery v rámci udržování obchodních vztahů. Jezdila bych rodinným vozem. Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).