Hlavní navigace

Účetnictví SVJ-cena?

• (neregistrovaný) 78.102.109.---

18. 8. 2008 19:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik je obvyklá cena za účetnictví SVJ a jak se počítá-za byt? Nejlépe oblast Brno. Děkuji zkušenějším.
    Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2008 21:16

DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

Re: Účetnictví SVJ-cena?
      Záleží na tom, zda zpracováváte i vyúčtování služeb a vystavování EL a jejich změny - pak by to mohlo být cca 80,- Kč až 100,- Kč za byt/měsíc (je podle mého jedno, zda se jedná o Prahu či Brno, město či městečko).
      Jenom účetnictví bez vyúčtování by mohlo být asi tak cca 40,- Kč až 50,- Kč za byt/měsíc.

• 20. 8. 2008 9:27

Anonym (neregistrovaný) 83.208.161.---

Doporučuji Vám poptat se jako zájemce jiné účetní, která to dělá, kolik si účtuje - prostě průzkum trhu. V Praze není výjimka 200,-- za bytovou jednotku, já osobně Praha - Západ účtuji 100,-- za bytovu jednotku. Mohu Vám říci, že práce budete mít dost, pokud to budete dělat poctivě, není to žádná selanka. Jen aby Vás potom nemrzelo, že jste si měla říct víc, protože zdražování je nepopulární. Tak hodně štěstí a hezký den.

• 20. 8. 2008 20:40

DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

.... těch 200,- Kč je ale určitě i za práce podobné správcovství (tj. zajišťování revizí, oprav, smluv o úklidu atd.)

• 21. 8. 2008 6:52

Tímto si nejsem jistá fakt bych lhala, jenom jsem to slyšela, když jsem se sama poptávala na cenu. Upřímně - nenapadlo mne se zeptat, zda je to v tom a nikdo o tom sám nemluvil.

• 21. 8. 2008 11:03

Jana (neregistrovaný) 78.102.109.---

Dobrý den, vidím¨, že diskuse pokračuje tak se přidám s průzkumrm trhu: pokud na netu uvádí firma cenu za byt, tak je to kolem 100Kč za účto + 40+50Kč za vyúčt.služeb. ALE: paní z byt.domu, která mě poptala na účetnictví má jako náhradní variantu firmu, která online zpracovává účto za 85Kč za byt.jednotku se vším všudy (dům má do 30 byt.jednotek), tak teď jsem z toho průzkumu jelen ;o)
      Jana

• 21. 8. 2008 11:16

A tím "se vším všudy" se míní i ta správa? To snad ne, jenom asi to účto vč. vyúčtování. Je fakt, že čím víc bytových jednotek, tím lepší, protože množství práce se tolik neliší, ty činnosti jsou stejné, jenom to trvá chviličku déle, protože rozuúčtováváte víc jednotek. Neznám ceny na Brněnsku, možná že je to adekvátní. Zase bych na místě té paní zvažovala, jestli mi bude vyhovovat online zpracování, protože oni si třeba potom naúčtují konzultaci, pokud tam přijde osobně, protože si nedovedu představit, jak spolu komunikují pouze přes počítač.
      Já jsem vždycky opatrná a řkám si, aby se to levné neprodražilo - ale chápu, vysvětlit klientům se to nedá.
      Přesto držím palce, ať Vám ta práce vyjde, a pokud o to moc stojíte, tak na tu cenu přistupte, a sama uvidíte, jestli po roce není nutno zdražit - ale jak říkám, je to velmi nepopulární.

Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).