Hlavní navigace

Balení cigaret - živnost?

• (neregistrovaný) 78.102.70.---

20. 8. 2008 11:28

Hezký den, před nedávnem se ke mně dostal stroj na balení cigaret (resp. plnění dutinek) a už nějaký den si lámu hlavu co s ním. Napadlo mě následující: Koupit normálně tabák na balení cigaret, prázdné dutinky, na stroji naplnit a šup, už by se to dalo prodávat. Netušíte někdo jak by se dalo vést jako živnost, jak to je s daněma, spotřební daní...nebo jaký tam jsou další komplikace?? Popřípadě odkaz na nějaký zdroj informací. Předem díky za vaše příspěvky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 11:49

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: Balení cigaret - živnost?
      státní monopol na tabákový průmysl byl zrušen a nyní je to po změnách vázaná živnost:Zpracování tabáku a výroba tabákových výrobků.
      Čili bych začal na ŽÚ, projednal co chcete dělat, oni Vám dají tiskopisy k ohlášení živnosti, dále bych se šel poradit s daňovým poradcem, který je znalý tohoto problému, co vše budete muset platit, protože já to neznám.
      Pak zkuste hledat na netu, já jsem zadal tabákový monopol a vyskočilo tam mnoho odkazů, určitě něco dalšího najdete.
      jen to nezkoušejte načerno, abyste nedopadl jako vietnamské tabákové černé dílny.

• 6. 10. 2008 19:30

Bendl (neregistrovaný) 81.19.39.---

Re: Balení cigaret - živnost?
      Dobrý den,
      moc by mne zajímalo, jak takový stroj vypadá. Mohl bych Vás požádat o nějaké podrobnosti či fota.

Moc děkuji Bendl
      Bendlik@seznam.cz

>Hezký den, před nedávnem se ke mně dostal stroj na
      >balení cigaret (resp. plnění dutinek) a už nějaký den si
      >lámu hlavu co s ním. Napadlo mě následující: Koupit
      >normálně tabák na balení cigaret, prázdné dutinky, na
      >stroji naplnit a šup, už by se to dalo prodávat.
      >Netušíte někdo jak by se dalo vést jako živnost, jak to je s
      >daněma, spotřební daní...nebo jaký tam jsou další
      >komplikace?? Popřípadě odkaz na nějaký zdroj informací.
      >Předem díky za vaše příspěvky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).