Hlavní navigace

Zálohy na daň po SZM

• (neregistrovaný) 85.160.100.---

20. 8. 2008 12:42

Dobrý den, přišlo mi rozhodnutí z FÚ na úhradu záloh na daň z příjmů za rok 2007. Podávali jsme SZM, já jsem měla minimální výdělek ze živnosti, potom rodičák, většina příjmů byly od manžela ze závislé činnosti. Daň mi vyšla nad 30 tisíc. Myslela jsem si, že zálohy platit nebudu, když je většina příjmů ze závislé činnosti (90%), sice od manžela, ale i tak jsem měla dojem, že platí §38a odstavec 5.
    Poradíte mi? Mám podat odvolání s tím, že se odvolám na ten §38 a odst. 5, že zálohy platit nemám, nebo mám ještě teď podat žádost na placení záloh jinak, což jsem neudělala.
    Předem moc děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 12:53

anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

Re: Zálohy na daň po SZM
      Vaše příjmy byly pouze ze živnosti a tak máte povinnost platit zálohy, bohužel. Můžete ale požádat správce daně o stanovení záloh jinak dle ZSDaP § 67 odst. 5 se zdůvodněním, že výše daně byla v důsledku SZM a z toho celkem činily příjmy dle § 6 YYY a § 7 XXX. Jelikož více než 50 % příjmů uplatněných ve SZM byla dle § 6, žádáte o placení záloh jinak.
      § 67 odst. 5 ZSDaP:
      V odůvodněných případech může správce daně stanovit zálohy jinak, popřípadě zrušit povinnost daň zálohovat, a to i za celé zdaňovací období. Novým daňovým subjektům může správce daně na základě jejich žádosti nebo z moci úřední stanovit zálohy s přihlédnutím k očekávané daňové povinnosti. Proti těmto rozhodnutím lze podat odvolání.

• 20. 8. 2008 13:39

J (neregistrovaný) 85.160.100.---

Re: Zálohy na daň po SZM
      Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).