Hlavní navigace

Vyvložkování komínu v družstevním bytě

• (neregistrovaný) 217.117.223.---

20. 8. 2008 13:32

Dobrý den,
    bydlím v družstevním bytě a chci si na svoje náklady vyměnit a nomontovat nový kotel. Jetu ale problém s vyložkováním komínu:
    musí se nechat znovu vyvložkovat, prtože stávající hliníková vložka
    jistě nebude vyhovovat na nový výkonnější kotel. Chci se dozvědět,
    zda i toto vložkování si musím zaplatit celé sama - bylo mi řečeno, že komínový průduch je na můj byt a na můj vlastní kotel a že tudíž patří do vybavení bytu i když je mimo něj nebo jestli tuto výměnu vložkování má zaplatit družstvo. Podle nářízení vlády č.258 Sb. ani podle stanov jsem se to jednoznačně nedozvěděla.
    Děkuji za dpověd.
    S pozdravem, Kamila Krištofová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2008 19:19

REDICO s.r.o. - realitní a por (neregistrovaný) 85.70.78.---

Re: Vyvložkování komínu v družstevním by
      Dobrý den,

jste nájemcem družstevního bytu, tzn. na nemovitosti jako také, tedy i na komínovém tělese Vám nic nepatří. Myslím, že otázka stojí spíše jinak, pokud tím chcete pouze zhodnotit nemovitost, resp. vlastní bydlení (nemáli ke komínu skutečně přístup nikdo jiný), patrně po družstvu nebude možné spravedlivě požadovat, aby se na nákladech spojených s vyvložkováním podílelo. Pak bych asi volila cestu dohody o nějakém poměru, protože zhodnocujete nemovitost jako celek, tedy i ostatním družstevníkům.
      Pokud však kotel měníte vzhledem k jeho havarijnímu stavu, pravděpodobně by toto mělo jít k tíži BD. V takovém případě jste povinna neprodleně nahlásit BD všechny závady a žádat jejich odstranění. O kvalitě kotle je pak třeba se dohodnout, opět třeba formou uhrazení poměrné části jeho ceny. Nevím jak staré je vybavení a zařízení vašeho bytu, ale pokud byl stávající kotel jeho součástí, není vaším majetkem, ale majetkem družstva.

>Dobrý den,
      >bydlím v družstevním bytě a chci si na svoje náklady
      >vyměnit a nomontovat nový kotel. Jetu ale problém s
      >vyložkováním komínu:
      >musí se nechat znovu vyvložkovat, prtože stávající
      >hliníková vložka
      >jistě nebude vyhovovat na nový výkonnější kotel. Chci
      >se dozvědět,
      >zda i toto vložkování si musím zaplatit celé sama -
      >bylo mi řečeno, že komínový průduch je na můj byt a na
      >můj vlastní kotel a že tudíž patří do vybavení bytu i
      >když je mimo něj nebo jestli tuto výměnu vložkování má
      >zaplatit družstvo. Podle nářízení vlády č.258 Sb. ani
      >podle stanov jsem se to jednoznačně nedozvěděla.
      >Děkuji za dpověd.
      >S pozdravem, Kamila Krištofová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).