Hlavní navigace

DPH u služby na Slovensku

  • (neregistrovaný) 82.113.63.---

    20. 8. 2008 15:05

    Chápu dobře, že pokud budu čerpat služby od Slovenského plátce na Slovensku, tak místem plnění je u většiny služeb (ubytování, pronájem, fotografování) Slovensko a dodavatel mi vystaví fakturu s DPH, ale já si ho nebudu moct odečíst? Budu moct jen následně zažádat o vrácení DPH? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 22:49

      DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

      Re: DPH u služby na Slovensku
      To, že slovenský plátce bude své služby provádět na Slovensku je asi z 99 % předpokladem. Ale zásadní je, jaké služby - vy jste uvedl(a) služby, které spadají pod různé §.
      a) ubytování - buď cestovní služba § 89, resp. § 9 nebo vlastní činnost (tato služba je na DPH trochu složitější)
      b) pronájem - § 10/odst.1,
      c) fotografování (reklamní služba ?) - § 10/odst 6.
      U každé této služby je vlastní pohled na místo plnění.
      a) .... místo plnění - kde má poskytovatel služby sídlo nebo místo podnikání ...... (zjednodušeně) v tomto případě vystaví poskytovatel doklad bez DPH (u použití režimu "cestovní služba") a odběratel nemá nárok na vrácení žádné DPH nebo poskytovatel vystaví doklad s DPH (u "vlastní činnosti") a odběratel si DPH může uplatnit na Slovensku
      b) .... místo plnění - kde se nemovitost nachází ...... v tomto případě vystaví poskytovatel doklad se svojí DPH a odběratel si může DPH nárokovat až na Slovensku
      c) .... místo plnění - kde má odběratel služby sídlo nebo místo podnikání ..... v tomto případě vystaví poskytovatel doklad bez DPH a odběratel v Čechách DPH přizná a zároveň nárokuje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).