Hlavní navigace

Cesták a dovolená

  • (neregistrovaný) 83.240.30.---

    20. 8. 2008 15:37

    Dobrý den, nemáte někdo zkušenost, jak se řeší cesťák, když tam jede zaměstnanec služebně a pak tam zůstává na dovolené, jak se to potom všechno vyúčtovává? Zuzana Ch

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 22:19

      DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

      Re: cesták a dovolená
      v § 160 ZP - institut „předem dohodnuté přerušení pracovní cesty z důvodů na straně zaměstnance“. Tj. cestu tam a zpět by měl zaměstnavatel zaplatit v plné výši.
      Za předpokladu, že by mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem nedošlo k předem dohodnutému přerušení pracovní cesty (tedy zaměstnavatel by neakceptoval žádost zaměstnance), pak by pracovní cesta skončila v místě přechodného pracoviště splněním posledního úkolu, pro který byl zaměstnanec na pracovní cestu vyslán a zpáteční letenku či jízdenku by si musel zaměstnanec hradit po dovolené sám (pokud by měl schválenou dovolenou).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).