Hlavní navigace

Prodej zbozi do Maroka - nutne s DPH ??

  • (neregistrovaný) 41.251.3.---

    20. 8. 2008 16:27

    Dobry den, mam dotaz ohledne DPH na ktery jsem nenasla odpoved. Kdy se fyzicka osoba se zivnostenskym listem v CR stava automaticky platcem DPH? Pri dovozu zbozi (obleceni) ze zahranici (napr. z Ciny), pri prodeji tohoto zbozi v CR, online a v Maroku, anebo az po dosazeni stanoveneho rocniho obratu (tusim 1 milion Kc)? Dekuji za odpoved.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 23:28

      DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

      Re: Prodej zbozi do Maroka - nutne s DPH
      Povinnost registrace k DPH - další kritéria:
      1) Při pořízení zboží z jiného členského státu, pokud hodnota tohoto zboží přesáhne v běžném kalendářním roce částku 326 000 Kč.(§ 94 odst. 6 a § 95 odst. 6 ZDPH).
      2) Při zasílání zboží podle § 18 ZDPH z jiného členského státu, které podléhá spotřební dani (bez ohledu na výši obratu).
      3) Při pořízení zboží s instalací nebo montáží od osoby registrované k dani v jiném členském státě (bez ohledu na výši obratu).

      To je zatím jediné, co jsem našla - předpokládám, že to platí i pro třetí země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).