Hlavní navigace

Zahr.prac.cesta-kontrolka

 • (neregistrovaný) 217.197.144.---

  20. 8. 2008 16:55

  Dobrý den,
  chci se zeptat: zaměstnanec strávil 5 dní (pracovních) na zahraniční pracovní cestě, za tuto cestu řádně dostal zaplacené cestovní náhrady (použil soukrom.vůz), stravné a kapesné.
  Vše je tedy rádně uhrazeno.
  Jak se však tato cesta projeví na jeho kontrolce, na které se eviduje docházka? Jak se zahran.prac.cesta "zapisuje" do kontrolky?
  Děkuji ,za možná pro mzdovky, trapně lehkou otázku!!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2008 20:59

   DanielaM (neregistrovaný) 78.45.50.---

   Re: zahr.prac.cesta-kontrolka
   Podle mého by výpis pracovních hodin na kontrolce měl být shodný s počtem hodin na služební cestě, které lze vykázat jako doba samotného "pracovního výkonu" - ne tedy nepřetržitě 5*24 hod. Mzdu by měl tedy dostat pouze za dobu výkonu práce. Pokud by byl např. na nějakém školení, tak dobra strávená ve školicím zařízení nebo v terénu je také doba pracovního výkonu.
   ... ale samozřejmě, že názorů může být více...

  • 20. 8. 2008 21:09

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: zahr.prac.cesta-kontrolka
   No ano, v docházce by měl mít vykázanou dobu skutečné práce (od kdy do kdy) a dobu, kdy nevykonával práci, ale která zasahovala do jeho obvyklé prac. doby - např. se ve své pracovní době dopravoval na místo, kde pak pracoval. Dobu, která byla mimo jeho obvyklou pracovní dobu a ve které nepracoval pak nevykazuje, nenáleží za ni mzda ani náhrada mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).