Hlavní navigace

§217 ZP - písemné oznámení dovolené??

  • (neregistrovaný) 62.245.101.---

    20. 8. 2008 16:57

    Dočetla jsem se, že od 1.1.08 je nutné žádat zaměstnavatele o dovolenou písemně! Jsme malá firma složená převáže ze společníků, kteří jsou současně i zaměstnanci. Je opravdu nutné vždy každou dovolenou oznamovat písemně? I jeden den dovolené? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2008 17:01

      janaN (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: §217 ZP - písemné oznámení dovolené?
      Má zkušenost-v naší firmě tahle zajímavůstka probíhá již několik let, mám vlastnoručně vyrobenou Žádost o dovolenou- jde spíš o formalitku, kterou přiložím ke mzdám!!! Ale jestli je to povinnost to fakt nevím!!! Moc se mi to nezdá!!

    • 20. 8. 2008 17:04

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: §217 ZP - písemné oznámení dovolené?
      Ono nejde o to, že by zaměstnanec musel žádat zaměstnavatele písemně. O tom, kdy a jak dlouhou bude dovolenou zaměstnanec čerpat rozhoduje totiž pouze zaměstnavatel. Takže jde o to, že zaměstnanec sám požádá o dovolenou, musí mít pro jistotu nějaký doklad, že mu ji zaměstnavatel na tu dobu dal (správně je to tak, že zaměstnavatel mu nařídí čerpání dovolené na tu dobu). Protože kdyby zaměstnanec jen požádal a zaměstnavatel to neodsouhlasil a zaměstnanec na dovolenou nastoupil, mohla by z toho být neomluvená absence.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).