Hlavní navigace

Dodání zboží vč. montáže a dopr. do JČS

  • (neregistrovaný) 88.100.93.---

    21. 8. 2008 7:20

    Dodání zboží (konkrétně interiérového vybavení) včetně jeho montáže (v místě plnění) a dopravy do místa plnění je považováno za dodání zboží do JČS nebo se jedná o službu? Tzn. mám částku za toto plnění uvádět do řádku 410 a 510 DP nebo jen do řádku 510? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 8. 2008 8:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dodání zboží vč. montáže a dopr. do
      Dodání zboží včetně montáže je službou. Místem plnění je tedy v JČS.

    • 21. 8. 2008 9:00

      Marek (neregistrovaný) 160.218.141.---

      Re: Dodání zboží vč. montáže a dopr. do
      Dodání zboží včetně inst.nebo montáže je z pohledá DPH považováno za poskytnutí služby. Místo plnění je v souladu s ust. §7/3 ZDPH tam, kde je zboží instalováno nebo montováno. Z hlediska českého DPH to ted máte při dodání takové služby do JČS vyřešeno - je to bez DPH, plnění s místem plnění mimo ČR. Uvedete v ř. 510 DAP, do SH se toto neuvádí, protože se nejedná o osvobozené dodání zboží dle § 64.
      Následně je třeba ověřit, že Vám tímto dodáním nezvniknou daňové povinnosti v JČS - tedy, pokud zboží dodáte osobě povinné k dani (tj. podnikateli plátci i neplátci), přizná daň on dle pravidel určených tamní právní úpravou. Pokud však dodáte osobě nepovinné k dani (občanovi, veřejnoprávnímu subjektu apod.), pak se musíte dnem poskytnutí takové služby registrovat a přiznat tamní daň.
      Co se týče dopravy, zaleží na tom, jak to máte smluvně ošetřeno, pokud je doprava součástí ceny služby, řídí se režimem pro dodání zboží s inst.nebo mon., pokud je sjednána samostatně, pak postupujete podle § 10/2 ZDPH, tj. pro ORD v JČS použijete reverse-charge, jinak vč. české DPH. Tuto samostatně účtovanou přepravu bez DPH dle § 10/2 uvádíte také do ř. 510, pokud je zdanitelným plněním, pak klasicky do ř. 210.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).