Hlavní navigace

Cukrárna s posezením

• (neregistrovaný) 85.160.32.---

21. 8. 2008 10:55

Dobrý den, jsem zdravotní sestra, partner elektrikář a chtěli bychom si otevřít Cukrárnu - pečivo i s posezením. Vyzkoumala jsem, že prodej by byl činností volnou, ale jde mi o to, zda příprava nápojů (espresso, rozlévání nealko ap.), obsluha (donesení zákusku a kávy, starost o provoz atd.) je již činností řemeslnou - hostinskou, když žádné potraviny vytvářet nebudu. Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 8. 2008 11:15

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: Cukrárna s posezením
      Dano obávám se, že ŽÚ se bude držet násl.:

Hostinská činnost
      Činnosti spočívající v přípravě a prodeji pokrmů a nápojů k bezprostřední spotřebě v provozovně, v níž jsou prodávány

a že bude vydávat ŽL na tuto řemeslnou živnost,což ale znamená i prokázání odborné způsobilosti dle § 21 ŽZ. Pokud by to byl jen prodej zboží, nebylo by nutno volit tento postup, ale to posezení s obsluhou, přípravou a prodejem asi ano. Jediná možnost, jak to zjistit, je konzultovat na Vám příslušném ŽÚ a uvidíte. Oni mají různí úředníci různý názor a výklad, třeba Vám to projde,nevím.
      Hlavně, jestli byste uspěli v konkurenci, aby za rohem nebyla jiná, lepší, levnější cukrárna, která by Vás připravila o klienty.

• 21. 8. 2008 12:29

Dana Pokorná (neregistrovaný) 85.160.32.---

Díky moc, toho jsem se bála (myslím hostinské činnosti). Konkurence žádná není, jsme malá vesnice s jednou předraženou samoobsluhou otevřenou od 7.30 do 16.00 hod., právě si myslím, že bychom prodávali i pečivou, plněné bagety atd. s delší otvírací dobou už od rána pro školáky do večera pro pracující.

• 21. 8. 2008 12:40

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

pokud tu odbornou způsobilost nesplňujete, tak se to snad dá řešit někým, kdo by byl Váš "odborný zástupce" (nebo tak nějak), který by způsobilost měl.

• 21. 8. 2008 13:01

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

šlo by o provozování žinosti prostřednictvím odpovědného zástupce - § 11 ŽZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).